Характеристики діамантів

Робимо правильний вибір

      На вартість діаманта впливають всі 4 характеристики: маса, колір, чистота та якість ограновування. Система оцінки за цим характеристикам отримала широке розповсюдження по всьому світу і дозволяє покупцям орієнтуватися серед різноманітних пропозицій діамантів і в підсумку зробити правильний вибір. Найкращий вибір - це правильний баланс між усіма чотирма характеристиками.

Маса і розмір - це не одне і те ж

      Якщо розглядати тільки одну форму огранки, наприклад, круглу, то чим більше маса, тим, головним чином, більше розмір каменю. Однак це не завжди так, тому що, змінюючи пропорції огранювання каменю, можна отримувати діаманти однієї форми і однієї маси, але різного діаметру. Наприклад, збільшуючи товщину рундіста, корону і павільйон, можна отримати діамант, який має більшу вагу, ніж вага, на який він виглядає. Важливо уникати таких каменів або, принаймні, запитувати на них знижку, оскільки ціна розраховується в доларах за карат, а не за розмір в міліметрах, і, купуючи подібний діамант, ми переплачуємо за зайву вагу. Для того щоб уникнути помилки, можна оцінити загальну висоту діаманта в% до діаметра, а також товщину рундіста. Загальна висота зазвичай не повинна перевищувати для круглого діаманта 62-62,5%, а рундист не повинен бути дуже товстим.

      Чим більше розмір або площа поверхні каменя, тим більше розмір граней, тим яскравіше спалахи світла, що йдуть з каменю, тим краще проявляється гра різних кольорів. Але ціна росте з масою, і не просто за камінь, а за карат, і в ряді випадків відчуває скачки, тобто в діамантах існують перехідні маси: наприклад, 0,30 карат, 0,50 карат, 1,00 карата. Однак наше око не має вбудованого приладу для точного вимірювання лінійних розмірів, і тому ми на око не можемо відрізнити діамант масою 0,95 карата (діаметром 6,3 мм), і діамант масою 1 карат (діаметром 6,5 мм), а ціна може відрізнятися в півтора рази.

Які характеристики важливіше?

      Якби характеристика або іншими словами критерій якості був би всього один, то було б набагато простіше орієнтуватися серед всіх наявних пропозицій на продаж - просто вибрати найкращу характеристику, вписується в наявний для покупки бюджет. Наприклад, при бюджеті 1000 доларів ми б знайшли найбільший камінь, наприклад, 0,5 карата. Але оскільки на вартість впливають одночасно кілька чинників, шукати і вибирати потрібно по-іншому, тому що найбільший серед діамантів за фіксовану ціну, швидше за все, буде мати більш низьку якість: включення, небажаний нацветом або погану огранювання.

      Оскільки на ціну діамантів впливають чотири чинники - вага, колір, чистота і ограновування - потенційному покупцеві необхідно визначитися з тим, які з цих факторів для нього важливіші, а якими можна знехтувати. Часто продавці діамантів стикаються з ситуацією, коли покупці вимагають виключно камені 1/1, тобто першої групи кольору і першої групи чистоти. Не виключено, що такі клієнти не розуміють принципів визначення характеристик діамантів і переносять на діаманти свій досвід, отриманий при зіткненні з системами оцінки інших товарів. Наприклад, при покупці продуктів харчування люди звикли орієнтуватися в основному на перший сорт - як відомо, осетрина не може бути другої свіжості. І зі шкільної лави нам прищеплюються певні стереотипи: п'ятірка - краща оцінка, четвірка - гірше, решта - ще гірше. І ці уявлення автоматично переносяться на класифікацію діамантів: з дев'яти груп кольору (для діамантів понад 0,30 карата) тільки перша бачиться прийнятною, всі інші з другої по дев'яту - неприйнятними.

      Зрозуміло, що перша група краще, ніж друга, а словосполучення «п'яте якість» звучить так, що будь-якого може змусити задуматися. Однак класифікація діамантів побудована за іншими принципами, ніж шкільні оцінки або якість продуктів харчування.

     

     


Контакти
ОПИТУВАННЯ:
Який колір золота подобається вам


РЕМОНТ ЮВЕЛІРНИХ ВИРОБІВ
  • к13502 (9.0)
  • к3490 (3.7)
  • 100860 (3.1)
  • 22190 (5.4)
  • 100375 (3.8)
  • 23810 (3.4)
  • 1212 (3.5)
  • 1221к (2.0)
  • 001 (15гр. 8мм.)
  • Бр01 (9.0-20см)